Co to jest wirus HSV?

Opryszczka na ustach to nieprzyjemność nie tylko kobiet lecz też mężczyzn.

Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może ujawnić się w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd jak również nieatrakcyjny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a dosłownie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest dosyć powszechne a w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden patent na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę należy kurować tudzież zatroszczyć się o to, ażeby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus cyklicznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Wp-cosmetics.pl?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu czy przecieranie cebulą może sprawić rozprzestrzenienie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką przystoi zainicjować od chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd czy pieczenie skóry. Aby zredukować okres trwania infekcji należy zaaplikować preparaty wysuszające a chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.

Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na wyciszenie wirusa.

Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje cykliczność występowania opryszczki, tudzież niewykluczone że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.
Profilaktyka, zatem jak dbać o usta narażone na infekcję.
Niestety ciągle nie istnieje środek na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy obecnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu powinno się zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv a również przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.