Czym są domy energooszczędne?

Czym są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama definicja wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób że domy te pochłaniają od czterech aż do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu aniżeli zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one raptem od 5% do 6% więcej aniżeli zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe od zwyczajnych murowanych domów, przez lata korzyści w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz to więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy coraz bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu zmniejszenie tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok podczas gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną niesłychanie dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają prawie że całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny całokształt wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o bardzo dużej wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają nieprzeciętnie małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się tak z powodu jak w największym stopniu ukróconego aż do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje na dodatek znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itd. tudzież zaś stara się on stosować jak największej ilości energii odnawialnej jak choćby promienie słoneczne, wiatr czy również energia gruntowa.

Promocja

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość i niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!