Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

Pompa zębata należy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwojgu z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch identycznie wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy tryb we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się wewnątrz komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana bezpośrednio ku przestrzeni. Znajduje się ona się między zębatkami naszych kół. Następnie są one transportowane do komory tłocznej całej pompy. Rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez ośrodki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do rodzaju pomp które owe charakteryzują się prostą konstrukcją,

niewielkim stopniem skomplikowania działania jednakże idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się w środku komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy policzyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy i jej wydajność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą wykonać pompy zębate wynosi aż mnóstwo przeróżnych a także mieszczą się one w dużym przedziale od mniej więcej 500 do aż powyżej 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od a przede wszystkim jednego czynnika. Jest nim wysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.

Promocja

Nasza firma www.all-pumps.pl może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!