dodatki do domu

Kominek w domu to jeden z najskuteczniejszych metod na poprawę humoru, gdy nastała jesień a wieczory stają się długie i zimne. Chcesz nanieść do swoich mieszkań gorącepłomyczki? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik.
Kominek w domu to nie jedynie klimatyczny dodatek, lecz przede wszystkimprzyjemne źródło ciepła. Pomimo, że kominki na ogół kojarzą się z domami jednorodzinnymi, montaż niektórych konstrukcji jest możliwe nawet w niewielkich pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na dobudowanie kominka domowego, należałoby przede wszystkimstwierdzić, czy będzie on spełniał jedynie tylko funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także ocieplać reszte pomieszczeń , dystrybuując gorące powietrze kanałami wentylacyjnymi lub nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy znaleźć parametry siły grzewczej kominka. W sytuacji gdy ma on być jednym z głównych źródeł ciepła w mieszkaniu, jego moc powinna być wysoka.
Kiedy kominek w domu ma spełniać jedynie rolę strojną, powinniśmy wybrać strukturę z otwartym paleniskiem– standardową oraz bez wątpienia tańszą w budowie. Kominki tego typu, zazwyczaj murowane, grzeją powietrze w swoim bliskim otoczeniu. Zysk ciepła wynosi lecz jedynie ok. 23%, ponieważ większość ciepła ucieka przez komin. Ze względów ekonomicznych jest to zatem mniej oszczędne rozwiązanie.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/