Jakie wady oraz zalety możemy odnaleźć w różnego rodzaju piecach centralnego ogrzewania?

Jakie wady oraz zalety możemy odnaleźć w różnego rodzaju piecach centralnego ogrzewania?

Możemy wyodrębnić niemało rodzajów pieców centralnego ogrzewania, każdy z nich posiada swoje wady jak i zalety a od klienta zależy którą spośród tych instalacji ma zamiar wybrać dla swojego domu.

Rodzaje pieców centralnego ogrzewania:


Kotły gazowe

– Są najpopularniejszą metodą ogrzewania pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Pozwalają one na osiągnięcie optymalnej temperatury a także są intuicyjne i proste w obsłudze. Kotły te nie wytwarzają żadnego rodzaju zanieczyszczeń jak również są bardzo proste w późniejszej rozbudowie. Koszt takiego kotła może mieścić się w granicach od blisko 5000 do aż 15000 złotych,

Piece na pellet

– Są rodzajami pieców, które to coraz bardziej zyskują na popularności, posiadają one nader niskie koszty użytkowania, są one uzbrojone w duże zbiorniki paliwowe oraz zarówno w podajniki tegoż paliwa wprost do komory spalania. Koszt kupna takowego pieca kalkuluje się na około od 6000 do 8000 złotych,

Piece na ekogroszek

– Są rodzajami pieców bardzo ekologicznych, wpisują się one idealnie w wizję domów przyjaznych dla środowiska. Ma on bardzo niską zawartość siarki i popiołu, jest on dodatkowo również niewiarygodnie prosty w obsłudze, nie wymaga on specjalnej wiedzy na temat pieców zaś koszt takowego urządzenia mieści się w zakresie od blisko 6000 do niecałych 8000 złotych co powoduje iż koszt takowych pieców jest naprawdę atrakcyjna oraz równolegle będzie przyjazna dla środowiska.

Promocja

Nasza firma Instali jest ekspertem w dziedzinie ogrzewania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, oferujemy wiele rodzajów pieców centralnego ogrzewania żeby tylko urzeczywistnić wymagania naszego klienta, jesteśmy najlepsi w swojej dziedzinie i gwarantujemy naszym klientom niezawodność, jakość oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.