nowoczesny wystrój salonu

Jak wnieść styl prowansalski do mieszkania?
Mając ochotę dodać styl prowansalski do swoich domów musimy mieć świadomość, że aranżacje w tym stylu wymagają dużej przestrzeni i dużo światła, w innym wypadku nie przedstawiają się już tak fantastycznie.
Nie świadczy to że nie można przemycić jakiś fragmentów stylu prowansalskiego do małego domu w mieście. Nie należy wówczas jednak z nimi przesadzać żeby nie wykonać parodii aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając niewielkie mieszkanko, powinniśmy postawić na bardziej minimalistyczne rodzaje mebli, jakie wyłącznie delikatnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo delikatną ornamentyką.
Styl prowansalski charakteryzuje się utrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością powiększy optycznie nieduże mieszkanie oraz nada mu świeżości. Dzięki zastosowaniu kilku dodatków , pasującej zastawy jadalnej i tekstyliów, uzupełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy reprezentatywne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa pokazuje styl prowansalski wyprowadza się z regionu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają okrojoną, lecz wielce specyficzną ornamentykę. Są wytłaczane lub frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do natury. Głównie do roślin występujących w rejonie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, bądź winorośle.http://stylprowansalski.pl/